Výcvikové motocyklyHonda PCX 125  
Od sezóny 2012 provádíme výcvik pouze na skupiny: AM a A1


Jízdy provádíme na motocyklu: skútr Honda PXC 125ccm 


Novela zákona požaduje, aby nejméně u závěrečné zkoušky jel žák samostatně na výcvikovém motocyklu a je řízen učitelem nebo komisařem z vozidla pomocí hlasové komunikace. Tímto způsobem probíhá i část výcviku v provozu. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k uzavření pojistné smlouvy, tak že jsou žáci při výcviku a závěrečné zkoušce pojistění pro případ smrti, zranění nebo trvalých následků úrazu. Zde je smlouva k nahlédnutí. Žák i jeho zákonný zástupce berou přihlášením do kurzu na vědomí výše uvedené pojistné limity a mohou si uzavřít vlastní doplňové pojištění pro vyšší krytí. 

Pro provádění jízd na motocyklech je nutné mít vhodné oblečení: helmu, která je homologována pro provoz v ČR (můžeme Vám zapůjčit), jedná-li se o otevřenou helmu, je nutné mít vhodnou ochranu zraku, rukavice, bundu, dlouhé kalhoty a pevnou obuv - nejlépe chránící kotník (vyloučeny jsou sandály a obuv bez pevné paty). V případě, že žák není vhodně vybaven, může učitel odmítnout provést jízdu, případně nepřebírá odpovědnost za zranění žáka způsobené nevhodným vybavením. O provedení jízdy rozhoduje výhradně učitel!

Pro motocykly platí následující podmínky:

  • o provední nebo neprovedení jízdy vždy rozhoduje učitel
  • první jízdy se konají na autocvičišti,
  • další jízdy začínají a končí u autoškoly (pokud není předem dohodnuto jinak)
  • jízdy se konají jen za dobrého počasí (sucho, teplota nad 10, raději 15°C), to neplatí pro závěrečnou zkoušku, zde rozhoduje o provedení/neprovedení zkušební komisař operativně v den zkoušek
  • podmínky závěrečné zkoušky a potřebné dovednosti najdete ZDE

bottom